zatvoriť
 

Technická podpora

V rámci technickej podpory Vám ponúkame elektronické katalógy ESItronic od firmy Bosch ako aj nemecký TecDoc. Čo sa týka technickej podpory, vieme Vám tiež ponúknuť drobné ručné náradie od narážačov cez kliešte až po testovacie zariadenia či stolice. Tiež Vám ponúkame rôzne video ukážky

 • Bosch ESItronic V priloženej prílohe (tabuľke) si môžete nielen pozrieť aké možnosti ponúka spoločnosť Bosch, ale aj kvalifikovane sa rozhodnúť pri objednávaní si správneho dielu DVD pre Vaše používanie. Viac v prílohe od firmy Bosch v ESItronic katalog
 • TecDoc Nemecký profesionálny vyhľadávací katalóg nielen pre predajcov náhradných dielov ale aj pre autoservis a autodielňu, v ktorom sú obsiahnuté diely nielen takých firiem, ako je Bosch, Delphi, , Remy, SieMagneti Marellimens – VDO, Valeo, Visteon ale mnoho ďalších prvovýrobcov v ostatných segmentoch výroby, ako aj množstvo firiem tzv. aftermarketu (cez 260 výrobcov) . Možnosti hľadania náhradných dielov sa dajú nielen na základe originálneho čísla s kvalitnými prevodníkmi, ale aj podľa vozidla či iných kritérií.
 • Tabuľky Tu sú umiestnené tabuľky s popisom jednotlivých symbolov, skratiek, výrobcom daným číslom alternátora alebo štartéra, zobrazením umiestnenia čísla priamo na výrobku… Identifikačné kódy výrobcov alternátorov a štartérov podľa firmy ValeoRemy, Lucas – alternátory, Lucas – štartéry.
  Je tu tiež umiestnený leták žiaroviek. V ňom sú vysvetlené skratky k jednotlivým typom žiaroviek od firiem Magneti Marelli, Narva a Valeo. V letáku sa nachádza aj obrazec od firmy Magneti Marelli s rozmiestnením jednotlivých žiaroviek vo vozidle a označenia symbolov žiaroviek z prístrojovej dosky.
  Tabuľka pätíc (zástrčiek) regulátorov napätia, kde sú zobrazené rôzne typy pätíc aj s popisom na jednotlivé konektory – piny.
  Ponúkame Vám tiež k dispozícií tabuľku na brzdové kvapaliny od firmy Bosch, kde okrem objednávacích čísiel nájdete aj stručné vysvetlenie,
  ktoré objednávacie číslo je to správne na Vami opravované vozidlo, alebo ktoré objednávacie číslo je ta správna voľba na základe medzinárodného značenie (DOT).
 • Narážače Slúžia na bezproblémové a rýchle nasadenie zaisťovacích krúžkov na rotore štartéra. Tieto narážače sú v prevedení podľa priemeru osky rotora štartéra a to 11mm.  resp. 12 mm. ). Čo sa týka zaistného krúžka pastorka, tam je tento prípravok daný počtom zubov pastorka = 9 zubov alebo 10 zubov.
 • Kliešte Slúžia na profesionálne zaistenie koncového ochranného pliešku na rotore štartéra.
 • Kľúče Ponúkame Vám špeciálne kľúťe na použitie pri demontáži a montáži voľnobežných remeníc. Dodávajú sa v kufríku = celá sada týchto kľúčov, alebo aj jednotlivo = samostatne či už na alternátory Bosch, Valeo, Denso, Hitachi alebo na alternátory vo vozidlách Renault a Volvo.
 • Špeciálne náradie Tento prípravok ktorý je vlastnej výroby sa používa na opracovanie zberného krúžka rotora alternátora pri oprave alternátora ako aj pri výmene krúžka. Ide o rotory alternátorov už novších generácií (vnútorná ventilácia = ventilátory sú súčasťou rotora), kde ložisko nie je posledný diel, ale je ním krúžok a rotor je problém upevniť do sústruha. A práve tento prípravok Vám poslúži na kvalitné upevnenie rotora do sústruha.
 • Chemické produkty
  R-vety  alebo rizikové vety sú vety stanovené v Prílohe III Smernice 67/548/EHS. Príloha nesie názov Povaha špecifických rizík spojených s nebezpečnými látkami a prípravkami a odkazuje na Smernicu 2001/59/ES stanovujúcu súčasné znenie tejto prílohy. Nebezpečné látky a prípravky sú látky a prípravky, ktoré vykazujú jednu alebo viac nebezpečných vlastností a pre tieto vlastnosti sú klasifikované za podmienok ustanovených týmto predpisom ako R-vety.
  S-vety  alebo bezpečnostné vety sú definované v prílohe IV Európskej smernice o nebezpečných látkach (67/548/EHS) ako štandardné pokyny pre bezpečné nakladanie s nebezpečnými chemickými látkami a prípravkami, a to podľa doteraz platného systému bezpečnostnej klasifikácie.

  • SJD Pro Tech
   Hobby
   SJD-1001  Čistič kokpitu vanilka, citrus, morská vôňa, lesná vôňa (VIDEO)
   SJD-1005  Čistič kokpitu matný (VIDEO)

   SJD-1006  Konzervácia nelakovaných plastov (VIDEO)
   SJD-1007  Konzervácia pneumatík (VIDEO)
   SJD-1008  Čistič čalúnenia z kože (VIDEO)
   SJD-1009  Čistič čalúnenia z textílie (VIDEO)
   SJD-1010  Čistič skla (VIDEO)
   SJD-1011  Voskový sprej na ošetrenie laku (VIDEO)
   SJD-2001  AC CLEANER FOAM – penový čistič klimatizácie (VIDEO)

   SJD-2002 AC MEGA GRANAT - spray 250 ml. Fresh,  čistič kabíny vozidla samorozprašovaním počas 10 – 15 minút (VIDEO)
   SJD-2003 AC MEGA GRANAT - spray 250 ml. New Car,  čistič kabíny vozidla samorozprašovaním počas 10 – 15 minút
   SJD-2004  Silikónový sprej na ošetrenie gumových dielov (VIDEO)
   Profi
   SJD-2005  Odstraňovač hrdze MoS2 (VIDEO)
   SJD-2006  Čistič bŕzd BRAKE CLEANER (VIDEO)
   SJD-2007  Odmastňovač ULTRA DEGREASER (VIDEO)
   SJD-2008  Medenné mazivo CU GREASE (VIDEO)
   SJD-2009  Keramické mazivo CERAMIC GREASE (VIDEO)
   SJD-2010  Teflónové suché mazivo DRY LUBE PTFE (VIDEO)
   SJD-2014  Čistič CARBURETOR and TROTTLE CLEANER (VIDEO)
   Moto
   SJD-3001  Dezinfekcia odevov NSSO (VIDEO)
   SJD-3002  Impregnácia textílie (VIDEO)
   SJD-3003  Impregnácia kože (VIDEO)
   SJD-3004  Voskový sprej na ošetrenie laku (VIDEO)
   SJD-3005  Čistič skla (VIDEO)
   SJD-3006  Mastivo na reťaz 600 ml (VIDEO)
   SJD-3007  Mastivo na reťaz 100 ml (VIDEO)
  • Valeo
   Climpur  - pena (VIDEO)
   Climspray (VIDEO)

 • Testery regulátorov napätia alebo alternátora - v súčasnosti Vám môžeme ponúknuť:
  6. generáciu testera z vlastnej produkcie, jedoduchej obsluhy a vysokej spoľahlivosti. Týmto testerom dokážeme otestovať regulátor samostatne ako aj v alternátora 12 V ako aj 24 V sústavy.
  Tester VRC 2010 a už aj VRC 2010 druhej generácie od firmy Transpo dokáže testovať alternátory ako aj samostatne regulátory s BSS, LIN, PCM a PD.
  Tester TST 100 od firmy Rolling Components dokáže testovať regulátory COM a PCM, ale osadené v alternátore = testuje sa alternátor na skúšobnej stolici alebo priamo vo vozidle. Napájanie testera je 220 V sústavy. Tu si môžete pozrieť DEMO video.
  Tester TST 103 ( SK preklad ) je druhá generácia doteraz ponúkaného testera TST 100 od firmy Rolling Components. Táto nová verzia dokáže testovať okrem COM a PCM aj BSS, LIN 1, LIN 2, PC a RLO a to za cenu starého modelu. Ďalšou výhodou tejto novej verzie je napájanie a to je 12 V sústava, takže aj samotné testovanie vo vozidle je teraz omnoho jednoduchšie. A nakoniec posledná ale o to veľmi zaujímavá novinka – týmto testerom sa dá testovať resp. identifikovať aj samostatný regulátor =  typ resp. protokol riadenia (BSS, LIN1, LIN2). (Video1, Video2)
  V ponuke máme tiež tester aRC-011 na testovanie alternátorov so zbernicami COM, PCM, BSS, LIN1. LIN2, PC a RLO od výrobcu z Ukrainy, čím sa tento tester dá prirovnať k testeru TST 103. Avšak na rozdiel od testera TST 103 tester aRC 011 ponúka viac namerateľných veličín (tester TST 103 je zas viac automatický, kde výstupom je informácia DOBRÝ alebo ZLÝ).
  Tester aVR-012 od výrobcu testera aRC 011, tester dokáže testovať samotné regulátory napätia.
  Zatiaľ posledným členom rodiny testerov je MASTER ALT 007935063030 na testovanie alternátorov od firmy Magneti Marelli. Tento tester sa môže porovnávať s testermi TST 103 od Rolling Components a s aRC-011 od firmy Avtonica. Rozmerovo je najmenší, obsluha testera je ako u predošlých dvoch testeroch “automatická”.
  Je tu ale jeden rozdiel medzi testerom Master Alt a testermi TST 103 a aRC-011 a to, že tester Master Alt v “spolupráci” s testerom regulátorov napätia (aj staršia verzia ktorá nedokážu testovať regulátory riadené PC) dokáže testovať aj samotné regulátory napätia riadené PC. A to sa už funkčnosťou dostávame ku testeru aVR-012 od firmy Avtonika alebo k VRC 2010 od firmy Transpo ale za inú cenu.
 • Tester zenerových diód Ponúkame Vám tester na kontrolu zenerových diód, ktorý pracuje s voltami.
 • Testovacie stolice Ponúkame Vám testovacie zariadenia – stolice od francúzskej firmy TMA.
  So zariadením OPAL ste sa už možno stretli. Je to zariadenie na testovanie alternátorov v sústave 12/24 V a je napájené na 220V. Zariadenie OPAL je od roku 2013 nahradené novým zariadením ONYX. Táto ”novinka” je zariadenie na testovanie nielen alternátorov ale aj štartérov v sústave 12/ 24 V, napájané je na 220 V, motor má 2,24 kW, súčasťou informačného displaya je aj osciloskop a vo svojej databáze má okolo 180.000 referenčných čísiel. Je určené na testovaniu už aj alternátorov komunikujúcich s PC vozidla. Jeho výhodou je aj to, že v budúcnosti sa tieto údaje môžu bez problémov aktualizovať prostredníctvom internetu alebo USB kľúča. Testovacia stolica TOPAZ je tester na testovanie 12/24 V sústavy nielen alternátorov na osobné vozidlá ale aj na nákladné vozidlá. Napájaná je na 380 V. Od roku 2015 bude toto testovacie zariadenie nahradené úplne novým zariadením TITANE Tester. Táto nová testovacie stolica TITANE Tester je vzhľadovo aj technicky podobná menšiemu zariadeniu – ONYX. Stolica TITANE Tester je napájaná na 380 V, motor má 7,5 kW a má zvládnuť testovanie alternátorov až do 300 Amp.
 • Bodovacie kliešte 

 • Remenice – tu si môžete pozrieť videá podľa potreby

 

 • Odborné články
  • Bosch

   Formula 1/2013 (PDF)

   • 111 rokov zapaľovacích sviečok Bosch
   • Truck sortiment Bosch
   • Bosch Mobility Assistance

   Formula 2/2012 (PDF)

   • Bosch eBike
   • Preraďujeme na ESI[tronic]2.0
   • Bosch Exchange program
   • Stierací technika Bosch

   Formula 1/2012 (PDF)

   • ESI [tronic] 2.0
   • Nové akumulátory série L a M
   • Plničky klimatizácií ACS 751/651/551
   • Víťazné žiarovky typu Plus 90

   Formula 2/2011 (PDF)

   • Bosch Motorsport vždy na špičke
   • e-Mobilita na vzostupe
   • 90 rokov Boch Car Service

   Formula 1/2011 (PDF)

   • Horúce novinky KTS Truck a EPS 708
   • Bosch oslavuje 125 rokov
   • Jarná ponuka klimatizáciou Bosch

   Formula 3/2010 (PDF)

   • Novinky od firmy Bosch na veľtrhu Automechanika 2010
   • Jesenná akcia: Akumulátory, Stierače, Žeraviace sviečky
   • Novinka – profesionálny dielenská nabíjačka

   Formula 2/2010 (PDF)

   • Lambda sonda – rastúci význam ekologického prevádzky
   • Hybrid – na ceste do automobiloé budúcnosti
   • Nový motocyklový ABS od Bosch
   • Veľtrh Autotec a Autosalón Brno, 5. 6. – 10. 6. 2010

   Formula 1/2010 (PDF)

   • Víťaz najväčšieho testu stieračov časopisu ADAC
   • Brzdové skúšobne a testovanie podvozkov od firmy Bosch
   • Diagnostika – akcia pre KTS 340 a pre ASC 6XX

   Formula 2/2009 (PDF)

   • Akcie: Vyberajte si darčeky od Boscha – Produkty v akcii: zapalovacie a žhaviace sviečky, akumulátory. Viac na str. 13.
   • Akčná ponuka pre prístroje rady KTS – zdarma naviac buď nabíjačka alebo tester akumulátorov, viac na str. 32.
   • Nové: 3D geometrie.
   • Meranie emisií, nová verzia software ESA.

   Formula 1/2009 (PDF)

   • Akcie Zapalovacia sviečka Bosh – darček pre vás: 5l súdok Pilsner Urquel a chladiaca taška
   • Novinky v ESI(tronic)
   • Nový diagnostický prístroj KTS 340 – popis jeho technických možností
   • Akčné ceny – Montovačky a vyvažovačky
   … a veľa ďalších nových odborných informacií zo sveta automobilovej techniky

   Formula 3/2008 (PDF)

   • špeciálna ponuka: akumulátory, sviečky a KTS
   • vibrácie pri brzdení
   • Power Frame – technológie budúcnosti (oblasť akumulátoru)
   • novinka Quick program a žiarovky Bosch
   • Easy Connect
   • profesionálne a hobby nabíjačky
   • ESI(tronic) – prehľadná ponuka

   Formula 2/2008 (PDF)

   • novinky Bosch v roku 2008
   • pozvanie na veľtrh v Brne
   • servisný koncept Bosch
   • rad Bosch KTS oslavuje svoje 20. výročie
   • školiace stredisko Bosch
   • program remeňov Bosch

   Formula 1/2008 (PDF)

   • Zapaľovacia sviečka Bosch – vždy ta správna voľba
   • Ako pripraviť brzdy na jar?
   • KTS 200 – diagnostika v praxi
   • Budúcnosť autoservisu má skratku BIS
   • Nová Škoda Superb s technikou Bosch
   • Opravy a nastavovanie ZEXEL

   Formula 3/2007 (PDF)

   • AKCIA: atraktivné darčeky za nákup žhavičov a akumulátorov Bosch
   • Spoľahlivá zásoba energie pre Vaše auto? Nové štartovacie akumulátory!
   • Špeciálne vydanie – emisné kontroly. Stierače Bosch – skvelý výhľad viac ako ¾ storočia!
   • To najlepšie pre Váš autoservis? Diagnostické prístroje Bosch KTS 200; KTS 670; EPS 200
   • Nová Škoda Fábia s prvovýbavou Bosch. Zaostrené na 24V žiarovky a brzdy.

   Formula 2/2007 (PDF)

   • Príďte na stánok Bosch na Autosalón v Brne – pavilón V.
   • Nový diagnostický prístroj KTS 200: malý tester s veľkým výkonom pre diagnostiku riadiacich jednotiek
   • Moderný servis? So servisným konceptom od firmy Bosch získate účinné a výhodné spojenie pre budúci rozvoj vašeho servisu.

   Formula 1/2007 (PDF)

   Prodej diagnostické techniky NOVĚ; AKCE: za zapalovací svíčky čistící ubrousky a ručník Bosch; Servis klimatizací; Test žárovek Bosch; Snížení cen ESI[tronic]; Tipy pro servis brzd; Tatra sériově s akumulátorem Bosch Tecmaxx; 40 let elektrických palivových čerpadel; Nová identifikace vozidel v programu diagnostiky řídicích jednotek.

   Formula 3/2004 (PDF)

   BOSCH Auto Team – pomocná ruka autoservisom – Perspektíva pre Váš autoservis – servisné moduly Bosch, Súčasnosť a budoúcnosť žhaviacich sviečok – Rapiterm prežije i Váš automobil, Autoservis roku 2004 – vyhlásenie vítazov celoštátnej sútaže, Bosch Silver – akumulátory s osvedčenou kvalitou, Ďalšie vlastnosti a funkcie FSA 720/740, Nové vyvažovačky BOSCH BRS, Bloková výnimka a neznačkový autoservis
   AKCIA: Bosch Duraterm + hodinky zadarmo – získajte hodinky z limitovanej série Bosch Timex Ironman Triathlon, Bosch Silver + IXO – za 25 akumulátorov získate prvý akumulárový skrutkovač s lithiovým akumulátorom, Bosch ESI[tronic] M – informácie za skveloú cenu, Vybavenie pneuservisu BOSCH

   Formula 2/2004 (PDF)

   Autotec 2004 – Bosch Show na veľtrhu v Brne – Prežijú autoservisy? – riešením je silný partner, Ponuka Bosch – priaznivé ceny od najväčšieho európskeho dodávateľa dielov, Nová generácia motortesterov Bosch FSA 720/740/750 – nové schopnosti, nové funkčné možnosti, Elektronický systém informácií ESI[tronic] – kompletný informačný systém pre autoservis, s ktorým ušetríte, Školenie zo značkách – bez doplňovania znalostí se dnes nie je možné zaobísť, Snímače – piezoelektrické snímače klepania KS

   Formula 1/2004 (PDF)

   Silák medzi obrami – Bosch Tecmaxx – nový typ štartovacieho akumulátoru, Najlepší do Atén – víťazi súťaže Sales Excellence Award prevzali štvordenný pobyt v Aténach, Bosch KTS 650 víťazí v teste – nezávislý nemecký inštitút DEKRA hodnotil zariadenia na diagnostiku elektronických systémov, Zapaľovacie sviečky a káble Bosch – kvalitné riešenie, s ktorým ušetríte, Nové montovače pneumatík Bosch – nové rady zariadení na montáž a demontáž , Čerpadlo VP 44 – popis systému a diagnostika, Ušetrite 20 % – Bosch Auto Team – program B.A.T. ponúka servisom jedinečnú príležitosť získať veľkú úsporu, Diagnostika porúch automobilových klimatizácií – prvé slnečné jarné dni a údržba neustále sa zväčšujúceho počtu klimatizácií.

   Formula 4/2003 (PDF)

   Servisné moduly Bosch – skúsenosti našich zákazníkov, Dvojpružinové vstrekovače – skúšanie a opravy s firmou Bosch, Bosch Auto Team – tentokrát v Opave, Gigawatt nastupuje – nový rad akumulátorov, Silver Team – preverená kvalita, Správne nažhavenie – žhaviace sviečky Bosch Duraterm, Prečo používať elektronickú nabíjačku? , CAS[plus] – nová funkcia v programe ESI[tronic], Ford Escort – kompletný sortiment Bosch

   Formula 3/2003 (PDF)

   Ohliadnutie sa za Autosalónem 2003, Servisné moduly Bosch – partner profesionálov, Filtre a remene Bosch – kvalita, spoľalivosť, priaznivá cena, Bosch Auto Team – vždy o krok vpredu, Školenia Bosch – školiaci rok začina, ESI[tronic] TD – a cenu poznáte okamžite, Výmena rozvodového řemeňa krok za krokom, Vyvažovačka VAS 6230 – vyvažovanie bez kompromisov, Snímače v motorových vozidlách, Opel Astra – kompletný sortiment Bosch

   Formula 2/2003 (PDF)

   Autosalón 2003 – program Bosch, Servisné moduly Bosch – novinka, Testovanie akumulátorov, Zdviháky Nussbaum – riešenie pre každú dielňu, Kontrola podvozku – diagnostické postupy a vybavenie, Bosch Auto Team – bonusy sa vyplácajú, Bosch – špička v školeniach, ESI[tronic] M v češtine – mechanické informácie, Systém vstrekovania čerpadlo tryska – popis a diagnostika, Škoda Octavia – všetko čo Bosch ponúka

   Formula 1/2003 (PDF)

   Univerzálna lambda sonda – do každého vozidla, Servisné moduly Bosch – novinka pre všetky autoservisy, Kompletný servis klimatizácií – rastúci počet vozidiel s klimatizáciou, Vnútorné filtre Bosch – vysoké nároky na komfort a zdravie, Svetelná technika a jej diagnostika – vývoj a moderné systémy, Diagnostika podvozku, Systém kontroly tlaku v pneu, ESI[tronic] – ESI D, Bosch Auto Team – pravidlá B.A.T.

   Formula 4/2002 (PDF)

   Bosch Exchange – výhody a prínos výmenného programu, Popis brzdového systému – brzdový systém a jeho diagnostika, Na návšteve u odborníka – diagnostika vstrekovačov a výmena trysiek, B.A.T. pomáha – skúsenosti s programom BOSCH Auto Team

   Formula 3/2002 (PDF)

   Testy stieračov, Amerika na štyroch pretekárskych kolesách, Od stieracieho pravítka k elektronike – história a vývoj stieracích systémov, Diagnostika žhaviacej sústavy vznetových motorov, Automechanika 2002 – novinky z Frankfurtu, Myslite na svoje zdravie, ESI[tronic] – CD B a C, Aerotwin, Pomocníci modernej doby, B.A.T a Vaše skúsenosti

   Formula 2/2002 (PDF)

   Diely Bosch do vozidiel Škoda, Triumf Audi na Le Mans, Lambda sondy – popis funkcie, aktuálne trendy, Diagnostické zariadenia FSA a testy “lambda”, Bosch Car Service – kompletná ponuka pre motorisov, Je špičková diagnostika drahá?, Informačný systém ESI[tronic], Motory FSI, Ako na Common Rail?, Testovanie vstrekovacieho systému Common Rail, Základné pravidlé B.A.T.

   Formula 1/2002 (PDF)

   Počiatky spoločnosti Bosch, Zapaľovacie sviečky – história a nekonečný sortiment, Nové testery elektronických systémov, Školenia a technické príručky Bosch, Právne otázky v oblasti merania emisií, Bosch Emisná Analýza – BEA, Common Rail druhej generácie, Komponenty systému Common Rail, B.A.T. – na ceste správnym smerom.
  • Valeo

   VA – pravidlá vrátenia starých dielov

   VA – štartéry OPEL – poškodenie
   zapaľovacie cievky
   výmenný systém